Wywiad z Anną Walter w „Gazecie Wyborczej”

W dzisiejszym wydaniu wrocławskiej „Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad z Anną Walter, prezesem i założycielem Key Solutions sp. z o.o. (od 2014) oraz Head of Administration & Controlling w Kämmerer Polska sp. z o.o.

Poniżej prezentujemy fragmenty rozmowy.

Chętnie odczaruję stereotyp kobiety w branży technicznej – Pań jest dużo i radzą sobie tak samo dobrze, jak mężczyźni. Na co dzień nie zauważam większej różnicy w traktowaniu kobiet i mężczyzn.

Jak kobieta trafiła do branży tak silnie zmaskulinizowanej i jak się Pani w niej odnajduje?
Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w dziale administracji innej niemieckiej firmy. Od zawsze pracowałam w środowisku zróżnicowanym pod względem narodowości, poziomu wykształcenia, również płci. Chętnie odczaruję stereotyp kobiety w branży technicznej – Pań jest dużo i radzą sobie tak samo dobrze, jak mężczyźni. Na co dzień nie zauważam większej różnicy w traktowaniu kobiet i mężczyzn. Do branży trafiłam, przesyłając wiele lat temu swoje CV – przeszłam tradycyjny proces rekrutacji i z czasem pięłam się po szczeblach kariery, aż do stanowiska Prezesa Zarządu.
Jak udaje się Pani łączyć funkcję CEO Key Solutions i jednocześnie Head of Administration & Controlling Kämmerer Polska?
Łączenie obu stanowisk wymaga ode mnie doskonałej organizacji czasu pracy. Już na początku swojej pracy zawodowej zauważyłam, że najlepiej czuję się, kiedy zadań jest wiele i pochodzą z różnych dziedzin zarządzania. Niesamowitym wsparciem są moje zespoły oraz inwestorzy. Stanowimy zgrany zespół ludzi, którzy po prostu lubią to, co robią. Parafrazując Konfucjusza – jeśli lubisz swoją pracę, to tak, jak gdybyś nigdy do niej nie chodził. Kładę duży nacisk na rozwój talentów pracowników oraz sprawną komunikację, szczególnie w kontekście prawidłowo rozumianej informacji zwrotnej służącej rozwojowi.

Pozostałe fragmenty w dzisiejszym wydaniu dziennika „Gazeta Wyborcza”.