Platforma 3DEXPERIENCE wdrożona w Kämmerer

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma, Kämmerer Polska Sp. z o.o., zakupiła, a następnie z sukcesem wdrożyła, platformę 3DEXPERIENCE.

Kluczowym zadaniem biura Kämmerer jest rozwój produktu. Nasza firma zajmuje się projektowaniem wyposażenia wewnętrznego oraz zewnętrznego, a także modułów elektroniki dla koncernów z branży motoryzacyjnej. Kämmerer posiada 12 oddziałów w Niemczech, Polsce i Austrii.

Wdrożenie 3DEXPERIENCE umożliwiło płynny dostęp zarówno do wspólnej bazy projektów jak i informacji uzyskiwanych w trybie online. Dzięki implementacji rozwiązania oferowanego przez Dassault Systèmes jesteśmy w stanie szybciej reagować na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku oraz wymagań naszych klientów, którzy w dużej mierze również korzystają z platformy 3DEXPERIENCE.

Wdrożenie innowacyjnego rozwiązania PLM w Kämmerer nie obyłoby się bez pomocy firmy Key Solutions. Spółka Key Solutions, wchodząca w obręb Grupy Kämmerer, to długoletni partner Dassault Systèmes. Implementację 3DEXPERIENCE poprzedziła gruntowna analiza potrzeb klientów w postaci wewnętrznego audytu przeprowadzonego przez spółkę-córkę Kämmerer.

Produkt 3DEXPERIENCE jest platformą PLM (ang. Product Lifecycle Management – zarządzanie cyklem życia produktu) umożliwiającą zintegrowaną pracę z wszystkimi narzędziami ze stajni największego globalnego producenta oprogramowań CAD/PLM, Dassault Systèmes. 3DEXPERIENCE może być udostępniany klientom, którzy mają możliwość na bieżąco dokonywać zmian i aktualizacji wewnątrz aplikacji. Platforma służy do kompleksowego projektowania modeli powierzchniowych – od fazy koncepcyjnej aż po fazę umożliwiającą wprowadzenie elementów do produkcji – a także złożonych produktów i części.

Rozwiązanie Dassault Systèmes wykorzystywane jest powszechnie w pracy konstruktorskiej wśród największych światowych koncernów z branży automotive. Czujemy się dumni z faktu, że Kämmerer dołączył do grona firm korzystających z tego innowacyjnego narzędzia.