Inżynier Kämmerer ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy w curlingu!

W Kämmerer pracują ludzie pełni pasji! Nasi pracownicy rozwijają swoje zainteresowania nie tylko zawodowe. Mają również czas i możliwości, by osiągać wymierne sukcesy na innych niwach, np. sportowej.

Bartosz Łobaza, na co dzień Inżynier CAD w Kämmerer Polska, przywiózł właśnie srebrny medal Mistrzostw Europy zdobyty z reprezentacją Polski w curlingu. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w Dywizji B zawodów odbywających się w szwajcarskim Saint Gallen. Reprezentanci naszego kraju pozostawili za sobą swoich grupowych rywali, pokonując Walię, Litwę, Turcję, Słowenię, Danię i Francję, a doznając goryczy porażki jedynie z reprezentacją Czech. Do fazy pucharowej dostali się, pokonując w barażu Izrael. W półfinale Polacy pokonali Hiszpanów, a w wielkim finale imprezy musieli uznać wyższość Finów.

Dzięki fantastycznemu występowi w przyszłym roku reprezentacja Polski, z naszym inżynierem w składzie, zagra w Europejskiej Elicie, czyli Dywizji A, w skład której wchodzi 10 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Sukces jest tym większy, że Polacy, jako jedyni w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej, nie posiadają regularnego lodowiska do curlingu w swoim kraju. Najbliższe profesjonalne hale do uprawiania tego olimpijskiego sportu znajdują się w Pradze i w Bratysławie.

Bartek ma jednak więcej sportowych pasji. Poza curlingiem inżynier Kämmerer trenuje także drużynę szkółki piłkarskiej Forza Wrocław.

Pełni dumy gratulujemy Bartoszowi – i czekamy na więcej!